Airbumps
Wie twijfelt aan onze Franse vrienden en nog nooit in Parijs is geweest, moet echt een keer bij Louvre gaan kijken. Dat is Frankrijk ten voeten uit en met de nieuwe C3 maakt Citroën hun Franse faam waar. Ontwerp auto’s met een eigen gezicht, no copy cats. Deze nieuwe C3 is de vervanger van hun meest succesvolle model met dezelfde naam waarvan er 3,5 miljoen van zijn verkocht. Dat je gevoelsmatig denkt dat er toch meer Cactussen rond rijden dan C3-modellen komt door het opvallende uiterlijk van de eerstgenoemde.
Zonder die airbumps zouden de auto’s minder extreem zijn. Wat een paar stootkussens aan de zijkant al niet kunnen uitmaken. Citroën biedt de koper de mogelijkheid om de auto ook zonder airbumps te kopen. Dat is misschien de enige zonde van de eigenwijze Fransen want deze opvallende en o-zo bepalende designelementen behoren tot het DNA van het nieuwe Citröen. Wie ze niet op z’n auto wilt hebben doet afbreuk aan wat deze auto wil uitstralen.
In alles is deze nieuwe C3 een moderne auto en krijg je als toekomstige berijder volop keuze om naar hartenlief te combineren met de 9 verschillende body-kleuren en de 3 kleuren van het dak. Wie nog creatiever wil zijn kan natuurlijk het dak ook laten pimpen door een bedrijf die er graag een ander kleurtje op wil plakken.
Waarom een uitbraak van het normale kleurenpalet zul je misschien denken. Om de doodeenvoudige reden dat dit model en de mogelijkheden zich uitermate goed lenen om nog eens verder te gaan met het aankleden dan Citroën je gaat bieden. Het is een uitnodiging die nergens staat maar als je een aantal van die kleurencombinaties naast elkaar ziet staan krijg ik in ieder geval de neiging om het hier niet bij te laten. Dat geldt ook voor de wielen, bij iedere kleurencombi hoort gewoon een bepaald type velg en geloof maar dat juist zwarte velgen bij deze auto heel goed kunnen staan.