American Hero
Jaren geleden konden de ontwerpers en constructeurs de nieuwe Mustang al zien aankomen. 50 jaar Ford Mustang, hoeveel lef heb je dan om de auto nog verder te moderniseren. Moet hij juist op die eerste lijken of is dit het moment om hem radicaal te veranderen en een nieuw tijdperk in te gaan voor nog eens 50 jaar.
Ford is er in geslaagd om een Mustang te ontwerpen vól klassieke elementen waardoor de wagen aan de buitenzijde z’n herkenbaarheid krijgt die hem z’n faam heeft opgeleverd maar onder de motorkap en van binnen volledig is vernieuwd. De lange neus en korte achterkant, de dunne strakke lijnen, z’n robuustheid, de achterlichten en veel kleine details maken hem tot een echte Mustang.
Wat natuurlijk is gebleven is die 5.0 lier V8-motor die de wagen laadt trillen en hem het geluid geeft wat past bij dit raspaard. Natuurlijk heeft Ford ook een 2.3 liter met hun nu zo populaire toevoeging EcoBoost. Minder vermogen, veel zuiniger maar nog steeds retesnel. De 5.0 liter V8 fastback doet de sprint met handgeschakelde zesbak naar 100 in net geen 5 seconden, de 2.3 Ecoboost doet er net een seconde langer over. Doe je die sprint op een nat wegdek, en dat konden wij tijdens onze testritjes want de regen kwam met bakken uit de hemel, dan zoekt hij grip, het vermogen duwt hem alle kanten op en hoe verkeerd het misschien ook is, je glimlach past niet in de binnenspiegel.
Als berijder van de Ford Mustang kun de prestaties van de auto ook aanpassen aan je eigen wensen en de rijomstandigheden door middel van zelf te kiezen ‘Drive Modes voor aanpassing van de motor, transmissie en elektronische stabiliteitscontrole. Keuze’s die je hebt zijn ‘Normal’, ‘Sport’ en ‘Track’. En als het echt glibberig wordt heb je altijd nog een Sneeuw/Regen-instelling voorhanden. De leukste stand laat zich natuurlijk raden maar pas op, een Mustang moet je echt eerst leren rijden voordat je gelijk de grenzen wil opzoeken. De V8 beschikt verder nog over Launch Control voor als je als eerste bij de stoplichten weg wilt zijn en Line Lock om de achterbanden eens flink op te warmen (zie video). Het past allemaal niet bij onze benzineprijzen en de vaak behoudende Europese modellen maar dat maakt Ford niets uit. Een Mustang is een Mustang en laat zich amper temmen.