Apple’s Ping heeft de mijlpaal van 1 miljoen gebruikers binnen 48 uur vanaf lancering bereikt. Dat is eenderde van het aantal iTunes versie 10 downloads in dezelfde tijd. Je mag verwachten dat dit aantal nog behoorlijk zal stijgen, omdat iTunes meer dan 160 miljoen gebruikers heeft met een geregistreerde creditcard.
Steve Jobs noemt Ping een “sociaal netwerk voor muziek” in zijn keynote van 1 september. Met Ping kun je je vrienden en favoriete artiesten volgen om te ontdekken welke muziek downloaden, beluisteren en bespreken. Ik ping ook, maar neig het eerder een social-media-tool voor iTunes-gebruikers te noemen. Want naast het zoeken en downloaden van muziek, gebruik ik iTunes ook voor het downloaden van apps, boeken, films en televisieseries. Eddy Cue van Internet Services VP verwacht dat de groei nog gestaag zal voorzetten omdat het aantal iTunes gebruikers veel hoger ligt dan enkel het aantal wat geregistreerd is met een creditcard (in mijn US-account doe ik mijn aankopen vanuit een gestort tegoed). Maar goed, met ruim 160 milj
oen gebruikers in 23 landen is het een aangename start voor Ping.
Voor wie niet de hele keynote (1:27:42) wil kijken; dit is het stuk over Ping (9:15).
Het staat natuurlijk in geen verhouding met de 500 miljoen Facebook-registraties en zelfs MySpace lijkt veilig met 66 miljoen deelnemers (telling juni 2010). Toch verwacht ik dat Ping de eerste stap is van een veel groter plan van Apple. Apple geeft aan dat het primaire doel van Ping het ontdekken van muziek is, niet het concurreren met Facebook of Twitter. Dat klinkt ook aannemelijk omdat er (bericht)links naar deze twee ingebouwd zijn in iTunes. Wat ik wel verwacht is dat MySpace het zwaar gaat krijgen door Ping, en wel om twee redenen: 1. muziek luisteren in MySpace is lang niet zo handig als in iTunes (ook al kan je in MySpace het volledige nummer luisteren i.p.v. 30 seconden). 2. in iTunes is een (impulsieve) aankoop zó verricht, en laten we wel wezen – dat is wat iedere artiest wil!
Daarnaast zijn het iOS4.1 (vanaf 8 september), het vernieuwde AppleTV-concept en uitgebreide extra mogelijkheden van Airplay in iOS4.2 (vanaf november 2010 voor iPhone en iPad) zó aantrekkelijk dat je jezelf toch wel wat ontzegt als je dat niet in huis haalt… of spreekt mijn Apple-voorliefde nu te luid?
Verder lezen over Apple
Lifestyle04.12.2024
Apple Music Replay 2024: Jouw jaar in muziek is nu nog persoonlijker
Gadgets15.09.2024
Bowers & Wilkins Pi6: draadloze in-ear oordopjes van hoge kwaliteit
Gadgets11.09.2024
Dit zijn de verschillen tussen iPhone 16 en iPhone 16 Pro
Multimedia15.11.2023
Deze muziek streamingdiensten zijn er allemaal
Gadgets18.09.2023
iPhone blijft mooi: Apple kondigt iPhone 15 aan
Gadgets07.09.2022
iPhone 14 aangekondigd: kost hetzelfde als zijn voorganger
Gadgets14.09.2021
Bekijk hier de specs van de nieuwe iPhone 13
Komt ook in Mini, Pro en Pro MaxMultimedia24.04.2020
De Freggels zijn terug, nieuwe afleveringen op Apple TV+!
Bekijk de teaserVerder lezen over Muziek
Lifestyle15.08.2024
Waarom zijn Spaanse zomerhits zo populair en vaak onweerstaanbaar
Living12.04.2023
Vijf redenen om een extra kast in de woonkamer neer te zetten
Multimedia21.03.2021
Eerste optreden ‘The Streamers’ groot succes
Lifestyle09.03.2021
Concert van ‘The Streamers’ op 20 maart in Carré
Multimedia04.12.2020
Muziek maakt je gelukkig en versterkt emoties
Lifestyle11.11.2020
Tomorrowland gaat wereldwijd livestream uitzenden tijdens oud & nieuw
Tomorrowland 31.12.2020 festivalMultimedia22.07.2020
Ilse DeLange is populairste Nederlandse artiest
Marco Borsato en Guus Meeuwis van troon gestoten08.07.2020