De redactie van Stylecowboys is te bereiken via redactie@stylecowboys.nl
Als je op bijna dagelijkse basis op zoek bent naar gadgets die misschien wel tof zijn gaat je ondergrens ongemerkt omhoog. “Bestaat al. Niet gaaf genoeg. Wel OK.” Als je dan nog eens een ding ziet en meteen denkt “waar is mijn creditcard?” weet je dat je prijs hebt. Ik heb de beurs inmiddels al getrokken, want als ik ergens een gruwelijke hekel aan heb is het wel onkruid weghalen.
Ziedaar: iemand had dat ook en heeft een Roomba-stijl robot gemaakt die onkruid kan verwijderen. Het is trouwens niet alleen maar Roomba-stijl, het is van hetzelfde bedrijf: Franklin Robotics.
Gek genoeg hebben ze een Kickstarter-campagne opgezet voor de Tertill, zoals de robot gaat heten. Het idee is wel gaaf: Tertill werkt op zonne-energie, werkt tot de batterij leeg is en gaat zich dan weer opladen. Is de batterij vol, dan gaat ‘ie rustig verder met het weghalen van onkruid.
Er zitten sensoren op het apparaat die kunnen ‘zien’ waar het overheen gaat en als dat op onkruid lijkt, wordt het weggehakt. De makers willen een van de frustrerendste aspecten van tuinieren weghalen, zodat mensen weer lol gaan hebben in het hebben van een tuin.
Niet overal
Er zijn echter wel nog nadelen aan de Tertill: het ding is echt voor gebruik in groente- of bloementuinen, werkt niet op gras, moet wel vrij kunnen rondrijden en als je planten hebt die op onkruid lijken moet je speciale borders er om heen zetten om ze te beschermen tegen de gretige Tertill.
Praktisch probleem is dat het ding niet geschikt is voor een voortuin, want die blijft niet lang staan. Je kunt ‘m wel elke keer terug naar binnen halen, maar het hele gave aan het idee van de Tertill is dat het robotje in je tuin leeft en te pas en te onpas zijn ding kan doen.
Als je echter een tuin hebt die aan de voorwaarden voldoet lijkt het een ideaal ding: nadat je één laatste keer alles hebt weggehaald wordt alles dat lager is dan het robotje zonder pardon weggehakt, waardoor het onkruid niet genoeg energie krijgt om verder te groeien en na een aantal pogingen afsterft.
Voor wat ‘ie doet is de prijs die nu wordt gerekend in de Kickstarter-campagne niet belachelijk hoog: 225 dollar. Dat maakt het een betaalbaar apparaat, als het straks doet wat het belooft. Met de mensen achter de Roomba op het project zou je dat wel mogen verwachten, dus als je groene vingers hebt maar wél een hekel aan onkruid, is dit misschien waar je naar op zoek bent. Moet je wel even zorgen dat iemand in de VS voor je kan bestellen, want daarbuiten mag je officieel niet meedoen. Grr.
Zoals de makers zeggen: “weeding sucks. You should make a robot do it.”
[Afbeeldingen © Franlin Robotics]
Verder lezen over Outdoor
Fashion17.08.2020
Met deze toffe outfits ben je in elk seizoen klaar voor outdoor activiteiten!
Automotive18.05.2018
De Brabus Adventure 4×4²: het ultieme custom offroad-monster?
Mercedes G pimp editionGadgets15.04.2018
Iedere outdoor liefhebber moet de Leatherman Wave+ op zak hebben
Gadgets31.03.2018
Dit exoskelet laat je skiën alsof je twintig jaar jonger bent
Roam Ski belooft wonderbenenLifestyle12.08.2017
Video: Nigel Sylvester’s BMX- en andere waanzin in Dubai
Gadgets06.08.2017
Hydra-light kan licht genereren uit water, zeggen de makers
...maar opeens is het heel stil.Lifestyle29.07.2017
Kan elk terras AUB nu de altijd stabiele No-Rock tafeltjes bestellen?
Lifestyle20.07.2017
Heel relaxt dobberen in het bubbelbad dat ook een boot is
Verder lezen over Robot
Computer07.05.2019
Robotisering in de logistieke sector en verpakkingsindustrie
Domotica18.09.2018
Husqvarna’s X-Line robot-grasmaaiers nu via Alexa aan te sturen
Gadgets12.09.2018
Scribit: de robot die elke dag op je muur tekent (en weghaalt)
Vet dingGadgets13.07.2018
Deze toffe robot draagt je planten naar de zon
Maar je kunt 'm niet kopenFood07.06.2018
Deze Makr Shakr robot kan 120 perfecte cocktails per uur maken
Gadgets31.03.2018
Dit exoskelet laat je skiën alsof je twintig jaar jonger bent
Roam Ski belooft wonderbenenDomotica17.01.2018
Deze robotkast vouwt en sorteert je kleding voor je zonder gedoe
Gadgets15.01.2018