De redactie van Stylecowboys is te bereiken via redactie@stylecowboys.nl
Eergisteren blogde ik nog over een concept fiets zonder ketting. Vandaag kan ik melden dat een groep Hongaarse ontwerpers een fiets hebben gebouwd met kabels in plaats van een ketting!
De Stringbike heeft twee kabels in plaats van een ketting om het achterwiel aan te drijven. De pedalen worden nog steeds gebruikt om het achterwiel aan te drijven, alleen deze aandrijving is compleet veranderd.
Nier-vormige schijven waarop de pedalen zijn gemonteerd brengen de beweging over op kabels die weer het achterwiel aandrijven.
De draden zitten vast aan het frame en het wiel waardoor je in principe het achterwiel naar voren trekt. Wanneer je je voet naar achteren beweegt ontspan je de kabel en ‘rolt’ deze weer op om het achterwiel. Je zou tijdens het trappen niets moeten merken van een verandering van aandrijving en wanneer ik het laatste filmpje bekijk, zie ik ook niet echt een verschil in het fietsen.
Een ketting die van de fiets is gelopen is nu dan ook verleden tijd, wel vraag ik me af hoe gevoelig deze kabels zijn voor vuil en eventuele slijtage. Een eventuele release-datum en adviesprijs voor Nederland is nog niet bekend. Voor meer informatie kijk je op de Springbike-website.
Bekijk het onderstaande filmpje om volledig te begrijpen hoe de draden het achterwiel aandrijven. Mocht je twijfelen aan je geluidskaart, er zit geen geluid bij dit filmpje;
En zo ziet het fietsen op de Swingbike eruit:
Verder lezen over Fiets
Duurzaamheid06.07.2020
Swapfiets gaat ook elektrische fietsen, steps en scooters aanbieden
Lifestyle24.04.2020
Dit zijn de nieuwe generatie e-bikes van VanMoof
Lifestyle30.10.2019
Wat is zakelijk fietsleasen?
Duurzaamheid30.09.2019
Rydon komt met nieuwe fietsverlichting op zonne-energie
Lifestyle25.09.2019
Kymco luistert naar consument en komt met Nederlandse e-bike
Gadgets15.03.2018
Retro-sjiek: de Timmermans Scrambler 2.0 is een lust voor het oog
Lifestyle13.03.2018
Maserati en Montante lanceren limited single speed racefietsen
Lifestyle27.02.2018