Op ‘planet televisie’ verandert er niet zoveel meer voor de doorsneekijker. Nou ja, ze worden groter en groter en de resolutie blijft nog steeds toenemen. Ze worden ook zwarter, op het scherm wordt zwart echt zwart en dat geeft een nog beter contrast. Jammer is alleen dat de hoge resolutie op 8K televisie (4 keer meer pixels dan een 4K) voor het menselijk nauwelijks zichtbaar is. De vraag is dan ook of bijv. zenders als Netflix ooit gaan investeren in het produceren van films en series in deze ultieme resolutie. Daar moet je overigens nog wel een ander fenomeen bij optellen. We kijken tegenwoordig ook nogal eens televisie op onze smartphones want ook daar gaat de resolutie steeds verder omhoog. Onvergelijkbaar met een TV maar we doen het wel.
Wat je veder gerust kunt stellen is dat er op dit moment echt een groot aanbod is van prima kwaliteit televisies die ook nog eens betaalbaar zijn mits je ze niet op bioscoopformaat in je huiskamer wilt. Is er dan nog genoeg te innoveren, natuurlijk want TV everywhere blijft bijvoorbeeld een leuke gedachte. Zo worden er nu al spiegels met ingebouwde LED en televisie aangeboden.
The Sero, smartphone aan de muur
Samsung wil aan het creatieve aanbod ook iets toevoegen en komt met The Sero. Een televisie speciaal ontworpen voor mobiele content. Ideaal voor iedereen die veel video’s op sociale media kijkt. Zeg naar je smartphone aan de muur en de ultieme wannahave voor iedere creator op Instagram en TikTok. Verreweg de meeste video’s online (90%) zijn in portrait geschoten en The Sero past dat, indien nodig, aan door de beeldweergave een halve slag te draaien.